KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6583442
*
nr 658 3442
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Blandteknik, Uno Vallman (1913-2004), 1942, 34x24
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2010
kl 18:43:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 20:05:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:47
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 658 3442
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Blandteknik, Uno Vallman (1913-2004), 1942, 34x24
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 20:05:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vattenfärg
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:47